جملات زیبا فلسفی

در این دنیا از دو راه می توان موفق شد : یا از هوش خود یا از نادانی دیگران
1/4
سرخط خبرها
(8 ماه پیش) سطح دروازه بانی در فوتبال ایران بالا رفته/ میرزاپور: بیرانوند شایسته پیراهن تیم ملی است(8 ماه پیش) فلاحت زاده: کار سختی داریم اما .../ دربرابر استقلال دست و پا بسته نیستیم(8 ماه پیش) خبر خوش مدیرعامل استقلال قبل از دیدار با سایپا(8 ماه پیش) دیدار هاشمی با وزیر ورزش و جوانان عراق(8 ماه پیش) از دروغ‌ها و قصه‌هایی که گفتند ناراحتم/ نیکخواه‌بهرامی: دوست ندارند در ایران بازی کنم (8 ماه پیش) اردوی سوم تیم ملی کبدی برگزار می شود(8 ماه پیش) در ستایش سرخیو راموس، وارث "خوانیتو"/ آخرین ضربه را محکم تر بزن(8 ماه پیش) حداقل تغییر در ترکیب آبی پوشان؛/ ترکیب احتمالی استقلال برابر سایپا(8 ماه پیش) اوجاقی: هر سال سطح لیگ ووشو بالاتر می‌رود(8 ماه پیش) تعطیلی پنج روزه پرسپولیسی‌ها برای نوروز(8 ماه پیش) آیا کمیته انضباطی با مایلی‌کهن برخورد می‌کند؟ (8 ماه پیش) استقلال بدون مصدوم مقابل لوکوموتیو(8 ماه پیش) تیم ملی تنیس راهی تونس شد(8 ماه پیش) اعتراض سرخابی‌ها به ممنوعیت جذب بازیکن خارجی(8 ماه پیش) بازی ما و نفت جدال بهترین های لیگ است / علی‌عسگری: مشکلات داوری ما را قعرنشین کرد

نتایج زنده فوتبال
صدای بعد گل زدن فعال باشد

نام کاربری : behabadi
آقا متاهل , 71 ساله
ساکن تهران
شغل بازنشسته
تحصیلات لیسانس ,حقوق

قابلیت تشخیص شباهت روانشناسی
توسط این کاربر غیرفعال شده است
-

بنام خداپیش از اسلام تقویم قمری درمیان اعراب جاری بود وآغاز سال آن نیز اول محرم .اما با هجرت پیامبر در اول ربیع الاول ازمکه بمدینه در دوره خلیفه دوم به پیشنهاد امام علی ع روز اول ربیع الاول آغاز سال هجری قمری قرار گرفت واین امر رسمیت یافت .در این ماه که بنام ربیع (بهار) است ودرهشتم آن حکومت اسلام شکل گرفت ودر27 میلاد پیامبر میباشد بسیار انتخاب بجا وشایسته بود ولذا برمسلمانان است که دراین روز بعنوان آغاز سال هجری قمری به هم تبریک بگویند.
ازطرف دیگر که اول محرم در اعراب جاهلی آغاز سال تلقی میشد با رویداد کربلا وعاشورا هاله تاریکی برآن نشست وبرای پیروان اهلبیت ماه سوگواری شد .ضمن اینکه اساسا درمیان اعراب جاهلی رسم خاصی هم درآن اجرا نمیشد.
مقایسه ربیع الاول با فروردین درسال شمسی نیز بسیار جالب است چه در فروردین هرسال آغاز بهار طبیعت ونوروز است که دراسلام مورد تائید قرار دارد ودرربیع الاول هجرت پیامبر وآغاز حکومت اسلام ومیلاد ایشان قراردارد. وقابل مقایسه با اول محرم هرگز نمیباشد.
-
بنام خدادر نظام اسلامی بارها مشاهده میشود که رویدادهای موجود جامعه با حوادث تاریخی در عصر امامان معصوم مقایسه شده ویا شبیه سازی شود. یکی از اموریکه میتوان درآن همین کاررا انجام داد مساله هژمونی ایران اسلامی ودرون نظام ماست.مدینه فاضله در عصر پیامبر ساخته شد وپس از رحلت امور بدست خلفا افتاد در عصر خلیفه دوم وسوم سرزمین اسلامی با جهاد گسترش یافت ومسلمانان تا قلب اروپا هم رفتند وامپراطوری اسلامی تشکیل شد اما دیگر مدینه فاضله وجودنداشت چون رهبران دینی فرصتی برای مرکزیت اسلام نداشتند ووفور غنائم آنها را گمراه کرد . امروز در منطقه صدای هژ مونی اسلام بگوش میرسد وپرچم ایران اسلامی درفراسوی مرزهایمان برافراشته میگردد اما از درون کشور غفلت میشود ودیگر آن مدینه فاضله پس از انقلاب مشاهده نمیشود. در این امر قاعدتا مسوولان کشور گذشته تاریخی را درمدنظر دارند اما آیا به نتایج آن هم نگاه میکنند؟ آن سیطره عظیم در دوران خلفا بچه سرنوشتی دچار شد ؟ حکومت اموی تشکیل سلطنت داد ودر ادامه پس از چندی شیرازه امپراطوری در هم شکست. چرا که دیگر مدینه فاضله پیامبر دیده نشد .آیا برای منطقه ما وکشورمان چنین سرنوشتی در انتظار است ؟ بنظر بنده تنها در سایه ایجاد وحفظ مدینه فاضله در کشورمان میتوان امیدداشت که اسلام برقرار می ماند والا فلا
-
بنام خدامیدانیم که در غیبت معصوم هیچکس حق ندارد جنگی را تحت هر عنوان آغاز کند . چه در جنگ حلوا خیرات نمیکنند وجان وناموس مردم درخطر قرار می گیرد ولذا حضور معصوم ضروری است . اما آیا تحریک دشمنان به آغاز جنگ خودنیز حرام نیست؟ قاعده ای درفقه هست که اگر امری واجب یا حرام است تهیه مقدمات آن نیز واجب یا حرام است .مثلا اگر نماز واجب است وضو هم حتما واجب است وتهیه آب برای وضو هم واجب است وبقیه مقدمات .واگر شرب خمر حرام است تهیه وسایل آن نیز حرام است .بعبارت فنی وجوب حرمت ذی المقدمه موجب وجوب یا حرمت مقدمه نیز میگردد.اگر آغاز جنگ برای دوره غیبت حرام است هرگونه عملیات تحریک آمیز که موجب ترغیب دشمن به آغاز جنگ میگردد نیز حرام است . مثلا ما با رژیم صهیونیستی دشمنیم وهرگز آغازگر جنگ هم نمیتوانیم باشیم حال اگر اقدامات تحریک آمیز انجام دهیم وموجب جنگ شودچه کسی مقصر است؟ مدام دشمن را تهدید به نابودی کنیم ویا برروی موشکهایمان بنویسیم برای نابودی اسرائیل وآنرا نمایش دهیم ویا اینکه اگر یمن با عربستان درگیر است اعلام کنیم این بار هدف بعدی دوبی هست. آیا اینها عملیات تحریک آمیز نیست؟ اگر هست وموجب جنگ شود چه کسی مسوول است؟ اگر واقعا ما قصد ساختن بمب را نداریم چرا باید حرکتی کنیم که شبهه برانگیز باشد؟تا بعدا مجبور شویم مذاکره کنیم. آیا جان ومال وناموس مردم ما نیازمند امنیت نیست؟ چگونه درسایه تحریکات وفضای جنگی امنیت بوجود میاید؟
-

بنام خدا
الحمد لله که بازار برجام زنی ازهردوسوی دوست ودشمن داغ است .رییس جمهور آمریکا ورژیم صهیونیستی بشدت برآن می توپند وبرادران داخلی هم دست کمی ازآنان ندارند. خوب الحمدلله که در این امر یعنی برجام کوبی یک اتحاد بین المللی درظاهر بین داخل وخارج ایجاد شده است. اما بنده عرض می کنم که اینها همه توخالی است .آنچه آمریکا ازدست داد بزرگترین باخت بود ودرقبال آن یک قوطی کبریت دریافت کرد. اما برای نظام ما بزرگترین برد بود که تنها با بصیرت میتوان آنرا دریافت .بگذارید باختصار بنویسم.
فرض کنیم که ما در برجام هیچ امتیازی نگرفتیم نه دلاری نه وسیله ای وهمه امور هسته ای هم درونش سیمان ریختند .خوب .اما یک دریافت داشتیم وآن این بود که اتحاد غولهای جهانی را در شورای امنیت علیه ایران اسلامی در هم کوبیدیم وتحریمات جهانی را برچیدیم .اگر همین یک مورد را که همه قبول دارند محکم بچسبیم وازآن پاسداری کنیم دیگر اتحادی میان غولها ایجاد نخواهدشد.
آیا این دست آورد کوچکی است ؟ اگر ادعا داریم اینک در برابر یک غول یعنی آمریکا بایستیم بله تنها یک غول!
-

بنام خدا
تا آنجا که تاریخ بیان می کند کورش بزرگ مردی خدا پرست ومردمداربود واو که در اوج قدرت بود توانست از مرکب قدرت بزیر آید ومردم را برآن سوارنماید .بعبارت دیگر این مردم بودند که در عصر کورش حکومت می کردند و آنچه دین خدا از پیامبران خواسته است حکومت برمردم همراه باآزادی وعدالت است وکورش درعصرخود این پیام الهی را بخوبی پیاده کرد وبیجا نیست که ازاو به نیکی یاد میشود. کورش افتخار مردم جهان است اما برای ما ایرانیان دوچندان .آیا مسوولان ما در تکریم این مرد بزرگ کاری انجام داده اند؟ آیا آنان که درمراجع جهانی به منشور کورش افتخار می کنند اقدامی مناسب صورت داده اند مثلا روزی را برای تکریم از وی در سازمان ملل به ثبت برسانند .فعلا دیگران امروز را بیاد فتح بابل وآزادی یهودیان دربند روز کورش نامگذاری کرده اند. کاش این اقدام ازسوی دولت ایران صورت می پذیرفت. البته فرصت همیشه است وحداقل میتوانیم امروزرا برای ملت خود بگونه ای فراهم کنیم که این تکریم انجام شود . احترام به گذشتگان وبزرگان وادیان ومذاهب وفرهنگها نشانه خوبی از اسلام عزیز است که ما نباید ازآن غافل شویم.
-

بنام خدا
با ذکر مثالی مطلبم را دنبال میکنم . میدانیم که خوردن یکی از مواهب الهی ومورد علاقه شدید انسانهاست . مواد خوراکی بسیار زیاد ومتنوع است. اما درون ما آمادگی پذیرش همه نوع مواد نیست .گاه به غذائی دلچسب وابسته شده ومیخوریم اما پاسخ درون ما یا پس زدن آن غذاست ویا اینکه درون را آزرده وبیمار می کند .اغلب بیماریها طبق نظر طبیبان از خوراک ناباب است .
خوراکی ها متنوع وهمه از برکات الهی است اما مهمتر ازآن سلامتی درون انسان است . اگر آدمی بیمارشود دیگر نمیتواند غذائی با اشتها بخورد اما اندرون سالم همیشه میتواند غذای مناسب را میل کند.
این تمثیل داستان سرزمین ماست .سرزمینی که اندرونش بیکاری بیماری تصادفات خود کشی اعتیاد وبیسوادی است مدام از بیرون خبرهای خوش میرسد موفقیت در فلان سرزمین پیشروی درجای دیگر و خدمات دهی به مردمان دیگر .آیا این خبرهای خوش دردی از درد درون جامعه را درمان می کند ؟ آیا موجب تشدید بیماری درون نمی شود ؟ درست است که اخبار همه حاکی از موفقیت است اما مردمی که خود درگیرمشکلاتند آیا میتوانند از این خوراکی های مطبوع لذت ببرند یا آنکه بردردشان می افزاید .
مسوولان ما پیش ازآنکه دردهای بیرونی را درمان کنند نباید از درد درون غافل بمانند شاید روزی پیام پیروزی در منطقه را به مردم کشورمان اعلام کنیم اما دیگر بعلت تشدید بیماری گوشی برای شنیدن پیام نباشد .اگر هم اصرار بر بیرون داریم لااقل انصاف داشته ودرون وبیرون را یکسان ببینیم.
مشاهده پست‌های بیشتر