جملات زیبا فلسفی

اعتماد به نفس تضمین کننده موفقیت نیست، اما عدم اعتماد به نفس یقینا باعث شکست است.
1/4
سرخط خبرها
(3 ماه پیش) سطح دروازه بانی در فوتبال ایران بالا رفته/ میرزاپور: بیرانوند شایسته پیراهن تیم ملی است(3 ماه پیش) فلاحت زاده: کار سختی داریم اما .../ دربرابر استقلال دست و پا بسته نیستیم(3 ماه پیش) خبر خوش مدیرعامل استقلال قبل از دیدار با سایپا(3 ماه پیش) دیدار هاشمی با وزیر ورزش و جوانان عراق(3 ماه پیش) از دروغ‌ها و قصه‌هایی که گفتند ناراحتم/ نیکخواه‌بهرامی: دوست ندارند در ایران بازی کنم (3 ماه پیش) اردوی سوم تیم ملی کبدی برگزار می شود(3 ماه پیش) در ستایش سرخیو راموس، وارث "خوانیتو"/ آخرین ضربه را محکم تر بزن(3 ماه پیش) حداقل تغییر در ترکیب آبی پوشان؛/ ترکیب احتمالی استقلال برابر سایپا(3 ماه پیش) اوجاقی: هر سال سطح لیگ ووشو بالاتر می‌رود(3 ماه پیش) تعطیلی پنج روزه پرسپولیسی‌ها برای نوروز(3 ماه پیش) آیا کمیته انضباطی با مایلی‌کهن برخورد می‌کند؟ (3 ماه پیش) استقلال بدون مصدوم مقابل لوکوموتیو(3 ماه پیش) تیم ملی تنیس راهی تونس شد(3 ماه پیش) اعتراض سرخابی‌ها به ممنوعیت جذب بازیکن خارجی(3 ماه پیش) بازی ما و نفت جدال بهترین های لیگ است / علی‌عسگری: مشکلات داوری ما را قعرنشین کرد

نتایج زنده فوتبال
صدای بعد گل زدن فعال باشد

نام کاربری : behabadi
آقا متاهل , 71 ساله
ساکن تهران
شغل بازنشسته
تحصیلات لیسانس ,حقوق

قابلیت تشخیص شباهت روانشناسی
توسط این کاربر غیرفعال شده است
-
بنام خداکشتی سیاست ایران بدل به طنابی شده که برخی یک طرف آنرا گرفته وبقیه طرف دیگر طناب را ومدام آنرا بسوی خود می کشند . اخیرا مباحث گوناگونی پس از انتخابات ازسوی بزرگان مطرح گردیده که تنها اثرآن ازبین رفتن انرژی های مردم است .ازجمله این اختلافات بحث درباره مشروعیت ومقبولیت حاکم اسلامی است . اگر در گذشته اختلاف میان تعهد وتخصص حل شده بود این هم میتواند حل شود .درست مانند اینکه اول مرغ بود یا تخم مرغ وبلاتکلیفی کسانیکه باید جواب دهند. سخنانی ازسوی رئیس جمهور در باره ارزش رای مردم مطرح شد وبرخی از بزرگان موضع گرفتند که این امر نمیتواند مشروعیت به حاکم اسلامی بدهد . بنده عرض میکنم که اولا اینگونه اختلافات باید در محیط دانشگاه وحوزه بررسی شود نه درمیان مردم عادی ثانیا الان قانون اساسی کشور پاسخ اینگونه سوالات را داده است . اگر در انتخابات دو چهره روحانی از حوزه یکی برگزیده شده است این بمعنای گزینش شیوه اندیشه آن منتخب است ودیگری مقبول نیافتاده است .مهم نیست که اندیشه کدامیک به حقیقت نزدیکتر است .دو اندیشه در باره شیوه حکومت در حوزه ها رائج است وهریک طرفدارانی دارد برخی از رهبران روحانی یک طرف را برگزیده اند وبرخی دیگر طرف دیگررا .اینک ملت ما با اکثریت قاطع یکی از آن دودیدگاه را انتخاب نموده است . با این اقدام دیگر جای بحثی نمیماند .اینگونه مباحث اولا باید در جوزه ها مطرح شود وثانیا تا پیش از انتخابات تا مردم تصمیم بگیرند .پس از تصمیم ملت دیگر مباحثات خاتمه می یاید و تکلیف مردم مشخص میگردد
-
بنام خدادر تاریخ اروپا با قیام مردم علیه استبداد دینی کشیشان و حرکت رنسانس مردمسالاری شکل گرفت وامروزه بصورت مدون ومشخص درآن منطقه اجرا میگردد. برخی چنین می پندارند که زادگاه دموکراسی سرزمین اروپاست درحالیکه این امر سابقه در ادیان الهی وبخصوص دین اسلام دارد .اما چون کمتر مورد توجه خلفا وسلاطین اسلامی بوده مهجور مانده است.تاریخ اولیه اسلام را مرور می کنیم :پیامبر اسلام با دعوت مردم یثرب ازمکه بدانجا هجرت کردند ودر میان استقبال مردم مدینه وبیعت مردم ایشان حکومت اسلامی را درآن سرزمین برپانمودند .انتخاب پیامبر برای مدیریت مدینه براساس همه پرسی بود که مشابه آن بهنگام ورود امام راحل به ایران بود. در ماجرای غدیر خم پیامبر اسلام علاوه بر ابلاغ حکم امامت امام علی ع وی را برای خلافت پس ازخود شایسته ترین فرد معرفی کردند واین خود نوعی همه پرسی بود که درآن زمان پذیرفته شد اما پس از رحلت مردم تصمیم دیگری گرفتند. قرآن کریم در دوجا پیامبر اسلام را به شور ومشورت ترغیب نموده اند . مراد از شور و مشورت کسب نظرات مردم در یک مساله ومشکل بود که با توجه به تصمیم جمع اقدام می فرمودند . این نوعی مردمسالاری واهمیت به رای مردم بود وبعدها امر شورا در زمینه حکومت اسلامی در میان اهل سنت ودر انقلاب اسلامی درقانون اساسی کشور مورد توجه قرار گرفت . بنابراین مساله شورا وهمه پرسی که جلوه هائی از مردمسالاری است پیش از اروپا در دین اسلام مورد توجه وعمل بوده است.
-
بنام خدااین اصطلاح در خود تضادی دارد وآن اینستکه دین خدا بدون مروج وجوددارد در حالیکه تا مروجی نباشد دینی وجودندارد . دین وحی الهی است برای بندگان خود واین وحی بوسیله پیامبران وسپس امامان بمیان مردم آورده میشود . در زمان غیبت امام این نقش برعهده علمای دین وفقها قرار دارد.بنابراین اسلام منهای روحانیت اصطلاحی کاملا غلط و نادرست است . اما گاه از این اصطلاح نادرست برداشتهای نادرست تر میشود . مثلا اینکه چون اسلام همراه روحانیت است پس اگر حکومتی اسلامی تشکیل شود حتما باید درراس آن یک فقیه باشد که همان نظریه ولایت فقیه در قانون اساسی است . درحالیکه هیچ الزامی در وجود فقیه در راس یک حکومت اسلامی نیست . اولا نظریه یادشده اجماعی همه علمای دین نیست وثانیا مراد ازحکومت اسلامی اجرای مقررات اسلام در جامعه است نه اینکه مجری آن هم یک روحانی وفقیه باشد . وجود فقهای شورای نگهبان که نظارت بر قوانین مصوب مجلس را برعهده دارند جامعه را اسلامی نموده ومجریان آن میتوانند غیر روحانی ویا فقیه باشند . بنابراین اسلام منهای روحانیت امری ناممکن وغلط است امادریک جامعه اسلامی نیز الزامی در وجود یک روحانی درراس امور ندارد.
-
بنام خدااخیرا سنای آمریکا تحریمات موشکی ایران را تمدید نموده واحتمالا موارد تحریم را گسترش داده است. بدنبال این امر برخی رسانه ها ومسوولان خارج ازگود تیغ انتقادرا متوجه برجام وقصور دولت منتخب مردم نموده اند.گرچه این انتقادها بی ریشه است معذلک برای یادآوری گذشته اندکی به گذشته برگردیم.در دولت پایداری تحریمات سازمان ملل پی درپی برایران وارد میشد دلایل عمده آن رفتار سیاسی دولت وقت نا کارآمدی مسوول مذاکره با غرب و عملیات پنهان مسوولان نظامی بود. البته درکنار تحریمات سازمان ملل دولت آمریکا نیز خود تحریماتی در زمینه موشکی وغیره برقرار کرده بود. این بود محصول اقدامات دولت گذشته ومسوولان پیگیری امر مذاکره هم که راهی را برمفر پیدا نمیکردند جز اینکه به اقدام های غیر قانونی وخارج ارعرف برای حل مشکلات اقتصادی کشوربزنند.دولت تدبیر وامید وارد میدان شد و تنهاراه را برای برون رفت پیگیری جدی مذاکره دانست ورهبری نرمش قهرمانانه را پیش کشیدند .قرار شد تنها مشکلات موجود با سازمان ملل وآژانس پیگیری شود نه آمریکا . دولت کاررا جدی پیگیری نمود وسرانجام به برجام رسید ومشکلات تحریم سازمان ملل وآژانس حل شد .بجای تقدیر از این امر مهم انتقادات پشت سرهم سرازیر شد و تحریمات دولت آمریکا دستاویز این انتقادات بود. خوب دولت که کار خودرا بخوبی انجام داد وریش این ملت راکه قبلا بوسیله گذشتگان لای چرخ سازمان های جهانی گیر کرده بود آزاد نمود .چرا بجای سپاس از دولت منتخب مدام برجام را نقد میکنید؟ آن هم به بهانه تحریمات آمریکا ؟ مگر قرار بود با آمریکا مذاکره داشته باشیم؟ مشکلات موجود محصول بی توجهی های گذشتگان است نه این دولت . اینک اگر احساس میکنید نمیتوانید تحریمات آمریکارا تحمل کنید شجاعانه از دولت منتخب بخواهید تا مذاکره با آمریکارا پی بگیرد .آنگاه ببینید که در این مذاکره هم دولت موفق بیرون خواهد آمد .آقای رئیس جمهور درآغاز سال به برجام های دیگر اشاره کردند اما گوشها همه کر بود .برای نجات یک ملت باید شجاع بود واز گذشته درس گرفت وراه مدارا را پیش گرفت . لجاجت واصرار بر نادرستی راه بجائی نمیبرد .ایران پرچمدار صلح در طول تاریخ بوده است .این پرچم را برافراشته نگاه داریم.
-

بنام خدا
چرا بعد از فوت مرحوم هاشمی ریاست مجمع تا کنون مشخص نشده است؟
بنظر بنده اشکال در نصب خود ایشان بعنوان رئیس مجمع تشخیص پس از پایان دوران ریاست جمهوری ایشان بود.اگر در پایان دوره ایشان ریاست مجمع به شخصی که قانونا می بایست عهده دارمیشد قرار میگرفت امروز شاهد ابهام ویا فترت در این امر نبودیم. طبق قانون اساسی رئیس جمهور بعد از رهبری شخصیت دوم کشور است ونباید در جائی از قوای سه گانه وسایر نهادها شخصی دارای سمتی بالاتر از رئیس جمهور باشد . مجمع تشخیص ازهمان آغاز تحت ریاست رئیس جمهور بود وپس از دوره آقای هاشمی میبایست این سمت به آقای خاتمی وسپس آقای احمدی نژاد ودرنهایت به رئیس جمهور فعلی آقای روحانی اعطا میشد .اما این امر انجام نشد وکماکان مرحوم هاشمی اداره مجمع را عهده داربودند وحضور روسای جمهور در مجمع تحت نظر ایشان امری خلاف قانون اساسی بود. اینک میتوان این اشتباه گذشته را جبران کرد وریاست مجمع را برای همیشه برعهده رئیس جمهور قرارداد.تا درآینده دیگر خلائی بوجودنیاید.
-

بنام خدا
متاسفانه حوادثی در کشور روی میدهد که اگر چه جزئی است اما میتواند اذهان مردم را از اهداف اصلی دور کند .یکی از این رویدادها همان ترقه بازی به تعبیر رهبری نظام در هفته گذشته بود که چند جوانک گمراه در این ماه عزیز گروهی روزه داررا بشهادت رسانیدند وباردیگر مردم را عزادار کردند .شاید یکی از اهداف این اقدام کوچک دور کردن اذهان ملت ایران از موفقیت شگرفی بود که در انتخابات بدست آورد که ازسوی رهبری نظام ازآن تمجید گردید . ملت ما در یک انتخابات پرشور توانست گزینه خودرا برگزیند وراه آینده خودرا درحداقل 4 سال در پیش رو مشخص کند .در واقع این پیروزی نشانه تائیدی بر مساله برجام بود که دولت منتخب موفق شد در صحنه جهانی کسب کند و ازطرف دیگر ارائه یک مردمسالاری پر شکوه در برابر اجلاس سران عقب مانده شیوخ عرب با آمریکا درمنطقه بود . اینک که این محصول ملت ایران بارداده باید پیگیر خواسته های مردم ازسوی دولت منتخب خود بود .نباید ترقه بازی چند جوانک مارا از قافله ای که درراه داریم باز دارد . قطعا بازیچه های دیگری درراه است که همه آنهارا باید ازسر گذراند وبازبه دنبال پیگیری خواسته های ملت بزرگ ایران در مسیر تمدن اسلامی بود.اینها سنگلاخ هائی است که درراه پر نشیب وفراز این ملت بزرگ وجودارد ودر وظیفه دستگاه های امنیتی است که راه را برای طی طریق باز کنند .
مشاهده پست‌های بیشتر