جملات زیبا فلسفی

همیشه اولین شانس ها طلایی ترند
1/4
سرخط خبرها
(4 ماه پیش) سطح دروازه بانی در فوتبال ایران بالا رفته/ میرزاپور: بیرانوند شایسته پیراهن تیم ملی است(4 ماه پیش) فلاحت زاده: کار سختی داریم اما .../ دربرابر استقلال دست و پا بسته نیستیم(4 ماه پیش) خبر خوش مدیرعامل استقلال قبل از دیدار با سایپا(4 ماه پیش) دیدار هاشمی با وزیر ورزش و جوانان عراق(4 ماه پیش) از دروغ‌ها و قصه‌هایی که گفتند ناراحتم/ نیکخواه‌بهرامی: دوست ندارند در ایران بازی کنم (4 ماه پیش) اردوی سوم تیم ملی کبدی برگزار می شود(4 ماه پیش) در ستایش سرخیو راموس، وارث "خوانیتو"/ آخرین ضربه را محکم تر بزن(4 ماه پیش) حداقل تغییر در ترکیب آبی پوشان؛/ ترکیب احتمالی استقلال برابر سایپا(4 ماه پیش) اوجاقی: هر سال سطح لیگ ووشو بالاتر می‌رود(4 ماه پیش) تعطیلی پنج روزه پرسپولیسی‌ها برای نوروز(4 ماه پیش) آیا کمیته انضباطی با مایلی‌کهن برخورد می‌کند؟ (4 ماه پیش) استقلال بدون مصدوم مقابل لوکوموتیو(4 ماه پیش) تیم ملی تنیس راهی تونس شد(4 ماه پیش) اعتراض سرخابی‌ها به ممنوعیت جذب بازیکن خارجی(4 ماه پیش) بازی ما و نفت جدال بهترین های لیگ است / علی‌عسگری: مشکلات داوری ما را قعرنشین کرد

نتایج زنده فوتبال
صدای بعد گل زدن فعال باشد

نام کاربری : behabadi
آقا متاهل , 71 ساله
ساکن تهران
شغل بازنشسته
تحصیلات لیسانس ,حقوق

قابلیت تشخیص شباهت روانشناسی
توسط این کاربر غیرفعال شده است
-

بنام خدا
یکی از احکام ارزشمند دین خدا حکم ثانوی ویا تشخیص مصلحت است که هم در امور فردی وهم در اجتماع جاری است . مثلا اگر حکم اولی در عمل دشوار باشد ویا انجام آن به مصلحت نباشد فرد میتواند آنرا در حد مصلحت تغییر دهد.البته بمحض رفع ضرورت ومصلحت حکم ثانوی به اولیه برمیگردد. در امور اجتماعی این تشخیص براساس نظر جمع یعنی اکثریت مردم است که در دهه اول انقلاب با دوسوم آراء نمایندگان مردم در مجلس صورت می پذیرفت.متاسفانه در اصلاح قانون اساسی درسال 68 این امر بگونه ای تغییر کرد که دیگر نقش مردم در تشخیص مصلحت کلا حذف شد . بجای تشخیص اکثریت مردم این نقش به رهبری داده شد تا خود مجمعی را با اعضای منصوب تشکیل دهند تا در موارد نیاز مصوبات مجلس بدانجا ارجاع گردد. عملا تشخیص مصلحت مردم به تشخیص مصلحت از سوی رهبری بدل گردید. حتی تعیین این مجمع نیز برعهده مجلس یا مردم قرار نگرفت . آنچه اکنون مطرح است گمشده ای بنام تشخیص مصلحت مردم است که خود درآن نقش ندارند وباید رهبری برای آنان این نقش را ایفا کنند . در اصلاح قانون اساسی باید نقش مردم در تشخیص مصلحت خود بدان باز گردد.
-
بنام خدا
ایجاد فهرست مادر (فهرست فهرستها) در دانشنامه ویکی پدیا توسط حقیر
https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1:Behabadi
-

بنام خدا
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در انتخابات اخیر با بالاترین آراء رئیس جمهور کشورمان شدند .
برخی گمان میکنند که چون ایشان حجت الاسلام والمسلمین بودند انتخاب شدند در حالیکه رقیب ایشان همان القاب را در کسوت سیادت داشتند . بعضی تصورشان اینستکه چون روحانی دکترای دانشگاهی داشتند مردم بدو روی کردند در حالیکه رقیب ایشان همان مدرک دانشگاهی را داشتند .اما مردم حسن روحانی را برگزیدند نه بدلیل مدارک حوزوی ویا دانشگاهی .آنان فردی را انتخاب کردند که با خواسته های آنان نزدیکتر بود . مگر در سالهای گذشته مردم یک روحانی بدون سابقه مهم حوزوی ویا دانشگاهی را برنگزیدند؟که هم اکنون مقبول مردم است؟مردم ما گول مدارک را نمیخورند ومیدانند که زمانی در همین کشور دانشگاه هاوائی مدارک هوائی میداد ویا با سفارش در دانشگاه ها وحوزه ها این القاب سریعا بدست میاید .آنچه برای مردم ما مهم است نه مدرک ونه ادعای سواد بلکه صداقت وشجاعت در کلام مهم است ولذا مردم حسن روحانی را برگزیدند نه
جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر حسن روحانی را.
-
بنام خدااززمان ورود غربیا ن به کشورم در اوائل حکومت قاجار این سرزمین بازیچه دست ابرقدرت ها وقدرت های غربی وشرقی بوده است .زمانی میان روسیه تزاری وبریتانیای استعمارگر دورانی میان شوروی وآمریکا واینک روسیه پوتین وآمریکای ترامپ.وقتی شوروی سابق برای حمایت از رژیم دست نشانده خود درافغانستان ارتش خودرا واردآن کشور نمود آمریکا برای مقابله با آن متوسل به مجاهدین اسلامی درافغانستان شد وسرانجام شوروی با ازدست دادن ده ها هزار نیرو با خفت از افغانستان اخراج شد .اینک نوبت شوروی بود که انتقام خودرا از ابرقدرت آمریکا بگیرد. سازمان گا گ ب میدانست که بهترین ابزار استفاده از نیروهای دینی ومذهبی است ولذا درمسیر انقلاب اسلامی خودرا قرار داد وهمراه آن گام برداشت واگر چه شوروی خود ذوب شد ولی روسیه نوین پا گرفت وهدف ضربه زدن به دشمن خودرا از همسوئی با ایران اسلامی پی گرفت .ابتدا آنان پشت صدام را خالی کردند ودر جنگ 7 ساله علیه ایران آمریکارا بدان سو سوق دادند واز طرف دیگر بهمراهی ایران وحمایت از مجاهدان افغانی آمریکارا در افغانستان نیز پاگیر کردند.آمریکا در عراق شکست خورد وایران جای پا پیدا کرد وسپس بسوی سوریه که منافع روسیه درآن بود راهی شد . درایران در همان آغاز انقلاب با اشغال سفارت آمریکا توسط جوانانی همسو با منافع خود کلیه اطلاعات آمریکا در منطقه را تخلیه کردند وهمچنان ایران اسلامی با شعار مرگ برآمریکا منافع همسایه شمالی نیز محفوظ ماند . ایالات متحده برای مقابله بسوی شیوخ منطقه رفت وزمینه مقابله با منافع روسیه را ایجاد نمود . ایران اسلامی هم اینک درهرحرکتی که با دشمن خودگام برمیدارد بنوعی همسوئی با همسایه شمالی دارد وشاید همسایه شمالی دستش دردست دشمن غربی ما باشد وباز ملت ایران کلاهش برباد رود.پوتین وترامپ تاجر که دوستان سابقند برای سرزمین من چه نقشه ای کشیده اند؟ آنان در بایگانی تاریخ سابقه خوبی را درمورد سرزمین من ندارند آیا میتوانیم به یکی علیه دیگری اعتماد کنیم؟ آیا بهتر نیست بجای دوستی با دشمنان دیرین با همسایگان مسلمان خود مذاکره کنیم .اساسا دشمنی با یک ابرقدرت مارا در دایره ابرقدرت دیگر قرار نمیدهد؟ تا کی بازیچه دیگران باشیم وبجای آنان برای منافع آنان بجنگیم؟
-

بنام خدا
امام معصوم می فرمایند عید آن روزی نیست که لباس نو بپوشیم بلکه روزی است که از عذاب الهی درامان باشیم . آری عید برای هرفرد وجامعه آن روزی است که درامنیت وآسایش باشد ونگران سرنوشت خویش بدست حاکمان نباشد.
ماه پربرکت رمضان پایان یافت وعید سعید فطر فرارسید وانشاء الله در امنیت الهی قرار گرفته ایم اما این عید برای ما ایرانیان هنگامی شیرین است که اسیران دربند آزاد گردند همانگونه که ملت بزرگ ایران در ماه مبارک وازطریق برنامه های سیما توانست بسیاری از زندانیان را از بند رها کند وبدامان خانواده برگرداند .آیا زمان گذشت بزرگان ما نرسیده است ؟
رفع محدودیت از برخی بزرگان ویا رفع حصر ازآنان ویا رهائی زندانیان سیاسی حداقل کاری است که نظام ما میتواند برای عید بزرگ فطر انجام دهد . اگر این اسیران دربند مرتکب خطائی نسبت به امام راحل ویا رهبری معظم شده اند آن دو خانواده بزرگوار عیدی خودرا با گذشت عطا کنند. وبدانید که این امر موجب امنیت خاطر یک ملت بزرگ خواهد بود.وسرآغازی برای پیشبرد برنامه های دولت منتخب.
بدون شک آرامش درمنطقه نیز بهترین عیدی به ملتهای مسلمان منطقه است باید باب مذاکره را گشود وهمچون توفیقی که در امر برجام با سازمان های جهانی بدست آمد مردم منطقه نیز ازآن برخوردار شوند .
در این صورت است که کشور آماده تولید واشتغال میگردد .در سایه جنگ وهراس تنها سرمایه ای که حفظ میشوداجمالا جان انسان است وبقیه درگرو ایجاد امنیت است .
عید سعید فطر بر همه جهانیان بویژه ملت بزرگ ایران مبارک باد.
-

بنام خدا
اسرائیل کی ازمیان میرود؟
اخیرا در باره نابودی اسرائیل مقالاتی وکتابهائی منتشر شده است و بین حداقل 5 تا 25 سال پیش بینی کرده اند ودر روز قدس برخی بیلبوردها آنرا نمایش میدادند. اینکه این محاسبات تا چه حدی درست باشد بنده فرض را بر صحت این پیشگوئی ها میگذارم ومطلب خودم را می نویسم .
هر پروژه ای زمان بندی دارد زمانیکه استعمارگران برنامه خودرا می نوشتند برای پایان آن نیز زمان قرار دادند . در پروژه ایجاداسرائیل نیز برندگان جنگ جهانی برای غارت منابع خاورمیانه یک برنامه ای را تنظیم نمودند که درزمان پایان منافعشان با انتقال ماموران خود از اسرائیل به آمریکا واروپا سرزمینی سوخته همراه با یهودیانی سرگردان تحویل ملتهای منطقه بدهند.
آنان میتوانند زمینه پایانی برنامه خودرا ازطریق رسانه ها درمیان مردم جا بیاندازندو خود مسیر سقوط را با کارگردانی خود پیش برند.امروز شاهد سقوط داعش در سرزمین سوریه هستیم وخبرها حاکی است که رهبران داعش با هواپیما به جای دیگر ازجمله افغانستان منتقل میشوند.اما آنچه برای ملت سوریه ماند سرزمینی سوخته است .قبلا در لیبی وعراق ویمن واینک سوریه و در مورد اسرائیل و فلسطین نیز چنین خواهد بود.
پرسش مهم اینستکه آیا ما ناآگاهانه خود درمسیر اقدامات قدرت های جهانی نیستیم؟ وآنانرا یاری نمی کنیم؟ ممکن است بهنگام فرار سردمداران صهیونیست کلیه سلاح های مخوف نیزخارج گردد ویا آنها را برسر مردم منطقه خالی وبگریزند؟
آیا بجای نگاه به روز نابودی اسرائیل بهتر نیست به ساختار کشورمان بیاندیشیم ؟ کشوری آباد ونمونه در منطقه ویا سرزمینی سوخته را تحویل بگیریم؟
مشاهده پست‌های بیشتر