جملات زیبا فلسفی

ما ندرتاً دربارۀ آنچه که داریم فکر می‌کنیم؛ درحالیکه پیوسته در اندیشۀ چیزهایی هستیم که نداریم
1/4
سرخط خبرها
(1 ماه پیش) سطح دروازه بانی در فوتبال ایران بالا رفته/ میرزاپور: بیرانوند شایسته پیراهن تیم ملی است(1 ماه پیش) فلاحت زاده: کار سختی داریم اما .../ دربرابر استقلال دست و پا بسته نیستیم(1 ماه پیش) خبر خوش مدیرعامل استقلال قبل از دیدار با سایپا(1 ماه پیش) دیدار هاشمی با وزیر ورزش و جوانان عراق(1 ماه پیش) از دروغ‌ها و قصه‌هایی که گفتند ناراحتم/ نیکخواه‌بهرامی: دوست ندارند در ایران بازی کنم (1 ماه پیش) اردوی سوم تیم ملی کبدی برگزار می شود(1 ماه پیش) در ستایش سرخیو راموس، وارث "خوانیتو"/ آخرین ضربه را محکم تر بزن(1 ماه پیش) حداقل تغییر در ترکیب آبی پوشان؛/ ترکیب احتمالی استقلال برابر سایپا(1 ماه پیش) اوجاقی: هر سال سطح لیگ ووشو بالاتر می‌رود(1 ماه پیش) تعطیلی پنج روزه پرسپولیسی‌ها برای نوروز(1 ماه پیش) آیا کمیته انضباطی با مایلی‌کهن برخورد می‌کند؟ (1 ماه پیش) استقلال بدون مصدوم مقابل لوکوموتیو(1 ماه پیش) تیم ملی تنیس راهی تونس شد(1 ماه پیش) اعتراض سرخابی‌ها به ممنوعیت جذب بازیکن خارجی(1 ماه پیش) بازی ما و نفت جدال بهترین های لیگ است / علی‌عسگری: مشکلات داوری ما را قعرنشین کرد

نتایج زنده فوتبال
صدای بعد گل زدن فعال باشد

نام کاربری : behabadi
آقا متاهل , 71 ساله
ساکن تهران
شغل بازنشسته
تحصیلات لیسانس ,حقوق

قابلیت تشخیص شباهت روانشناسی
توسط این کاربر غیرفعال شده است
-

بنام خدا
امنیت بستر اصلی برای اقتصاد سالم ومقاومتی
در مساله انتخاب رئیس جمهور آقای روحانی یک طرف وبقیه در طرف مقابل قرار دارند. بهرحال این سفره ای است که شورای نگهبان برای ملت ایران پهن کرده است.
آنچه طرف مقابل مطرح میکند تنها ادعائی بیش نیست چرا که نامزدان نه سابقه اجرائی دارند ونه اینکه دلیلی برصحت ادعای خود. درست مانند ایرادی است که به آقای روحانی میگیرند که بروعده های خود عمل نکرده است که بخشی ازآن نیز درست است اما چرا علت آنرا برای ملت بیان نمیکنند؟
آقای روحانی خود علت این امررا صریحا اعلام داشته است . اقتصاد نیاز به سرمایه دارد چه از داخل ویا ازخارج وسرمایه زمانی وارد میدان می شود که امنیت برقرار باشد.آیا در کشورما امنیت لازم برای مردم وسرمایه هست؟ بله ممکن است داعش از مرزها دور شده باشد اما در برابر تندروهای داخلی چه؟ برخی ازهمین نامزدان خود از جمله تندروانند .چگونه با حضور آنان در سمت ریاست جمهوری امنیت به داخل برمیگردد.الان تمامی سرمایه گذاران خارجی وداخلی منتظر تصمیم ملت هستند.
اما ازطرف دیگر آقای روحانی به بزرگترین وعده خود جامه عمل پوشانید وآن رفع فتنه جهانی درامر تحریمات بود که برجام محصول آن تلاشهاست . اگر اینک با برجام زمینه فعالیت فراهم شده است چه بهتر که با ایجاد امنیت درداخل خود ایشان مسیر اقتصادرا دنبال کنند ودر پایان دوره دوم میتوان از دوران خدمت ایشان نتیجه ای گرفت همانطور که درپایان دوره 4 رئیس جمهور سابق نتیجه برای ملت بدست آمد.پس بجاست که مسوولان امنیتی شرایط لازم را برای ورود سرمایه بمیدان ازطریق توجه به حقوق بشر فراهم کنند واین فرصت را به دوره دوم آقای روحانی بدهند تا ایشان بتوانند اقتصاد کشوررا شکوفا نمایند . امنیت کاذب دردی را دوا نمیکند وتنها برخی از رانت خواران ازآن بهره مند میشوند مشابه دوران ریاست آقایان هاشمی واحمدی نژاد
-

بنام خدا
نامزدان ریاست جمهوری مشخص وتبلیغات آنان آغازشد.در این دوره تعداد محدودی معرفی شدند که بنظر بنده با دیدی ساده میتوان چهره اصلح را برگزید.
آقایان میرسلیم وهاشمی طبا ازمدیران قدیمی وفراموش شده اندکه سالها بدور از مدیریت بوده اند بنابراین چیزی از توانمندی آنان دردست نیست.آقای رئیسی تمامی دوران خدمت خودرا درقوه قضائیه بسر برده اند آنهم درپرونده های ویژه ازجمله روحانیت ومنافقین بنابراین ایشان هم بنظر بنده فاقد یک پیشینه مدیریتی در امور اجرائی اند. آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهورند ودر بودن رئیس جمهور حکم صد آمد نود هم پیش ماست جاری است.تنها آقای قالیباف هستند که دارای مدیریت کلان در طول سالها بوده اند اما پرونده های اخیر در شهرداری وازجمله مساله پلاسکو امیدی بر مدیریت درست ازایشان نیست. بنابرضرب المثل ایرانی که علی میماند وحوضش تنها آقای روحانی است که در جدول میماند .ایشان بدو دلیل عمده تنها فردی هستند که درشرایط موجود در کشور وجهان شایستگی دوره دوم را دارند.
یکی اینکه ایشان یک دوره در این سمت کار کرده اند ومردم با ایشان آشنا هستند واین مهمترین ویژگی است چرا که هرکس دیگری بیاید دو سه سال باید صبر کرد تا برامور تسلط پیدا کند ویاران خودرا بیابد .اما ایشان این مراحل را طی کرده اند وبی خردی است که از این امتیاز صرف نظر کنیم.
دوم اینکه ایشان موفق شدند در طول دوسال مبارزه دیپلماتیک بزرگترین تحریم جهانی علیه کشورمان را برچینند که بنظر بنده برجام از ملی شدن صنعت نفت بدست مرحوم دکتر مصدق مهمتر است چه آن مرحوم با یک دولت استعمار گر روبرو بودند اما ملت ایران در مقابل تحریم همه ابرقدرتها وقدرتهای موجود قرار گرفت .
بنابراین دولتی که موفق شده بزرگترین خطر ومانع را ازپیش پای ملت بردارد انصاف نیست که ادامه راه را بدیگری واگذارد چه دیگران قدر این نعمت ندانند وبدون آگاهی برصدر نشینند.
قطعا آقای روحانی بهترین مدیر کشور نیستند اما قصد ما گزینش بهترین فرد درکشور نیست ما قصد داریم ازمیان نامزدان معرفی شده خیر الموجودین را برگزینیم بنابراین باید به هزینه های بی مورد برای مردم بیاندیشیم وکاررا بدست کسیکه از او سابقه نداشته ویا سوابق مبهمی داشته نسپریم تا شریک رویدادهای بد آینده نباشیم.
-

بنام خدا
سرانجام از میان1600 کاندید ریاست جمهوری و34 نفر چهره آشنا میان آنان 6 نفر صلاحیتشان تائیدشد.
آقایان میرسلیم- جهانگیری - روحانی- رئیسی – قالیباف و هاشمی طبا.
آنچه در باره این افراد میتوان گفت بنظر بنده آقایان میرسلیم وهاشمی طبا ازچهره های فراموش شده دوران آقای موسوی اند ومدیریت چندانی نداشته اند که معلوم نیست چرا شورای نگهبان سراغ آنان رفته است؟ آقای رئیسی هم سوابق اجرائی در دولتها نداشته اند وآقای جهانگیری هم معاون اول آقای روحانی اند .بنابراین تنها دوچهره مناسب برای ریاست جمهوری برگزیده شده اند که طبیعی است با توجه به مسائلی که حول وحوش اقدامات اخیر در شهرداری آقای قالیباف هم موقعیت خوبی ندارند. درنتیجه بنظر میرسد که شورای نگهبان واساسا نظام طالب انتخاب مجددآقای روحانی وتداوم دوره دوم ایشان اند که البته امری منطقی است مگر آنکه یک تحولی درجریان انتخابات نتیجه را بگونه دیگری رقم زند.
-
بنام خدا
ممکن است هر فردی ازظن خود یکی از نامزدان را اصلح بداند اما بنده با نکاتی که درزیر میاید آقای روحانی را تنها نامزد اصلح برای سمت ریاست جمهوری میداند.
اگر به تاریخچه روسای جمهوری در کشورمان نگاهی کنیم بجز دومورد اول که بمشکل برخورد بقیه روسای جمهور دودوره ای بوده اند(خامنه ای-هاشمی-خاتمی-احمدی نژاد) واینک نیز آقای روحانی باید دوره دوم را نیز طی کند چرا بدودلیل مهم
یک:هررئیس جمهور در دوره اول خرابیها ومشکلات مانده ازدوره قبل را برطرف میکند وزمان اجرای برنامه های او همان دوره دوم است چه اگر این مرحله طی نشود او همیشه در مورد ادامه نیافتن برنامه هایش حرف دارد وغرض از انتخابات پیاده شدن برنامه های آنان است .الان ما میتوانیم اقدامات4 رئیس جمهور گذشته را بررسی کنیم اما درمورد آقای روحانی این ممکن نیست. ضمنا ایشان در دوره اول مهمترین اقدامشان رفع موانع بین المللی بود پس باید برای ادامه کار فرصت دیگری داده شود.
دو:اگر به رویدادهای سال1388 توجه کنیم دیدیم که حضور آقای موسوی برای کنار زدن آقای احمدی نژاد چه خسارتی بدنبال داشت بنظر بنده قصد این بود که ایشان را ازدوره دوم محروم کنند والبته نظر رهبری هم تداوم دودوره بود ودیدیم که نشد وشد آنچه نباید بشود.پس صلاح در انتخاب مجدد آقای روحانی است چه آمدن چهره ای مانند آقای رئیسی بنوعی تداعی آمدن آقای موسوی را بذهن میدهد والبته چون ایشان فاقد حسن سابقه آن محصور هستند احتمال مهندسی انتخابات میرود وحضور آقای احمدی نژاد یا همکار ایشان نیز تکرار وضعیت همان سال است.ولذا همه باهم به دوره دوم رئیس جمهور فعلی رای دهیم.
با بررسی کاندیداها بنظر بنده در یک طرف آقای روحانی ودر طرف دیگر بقیه همه روبروی ایشانند .تجمع این همه کاندید در برابر آقای روحانی حکایت عجیبی است .اگر درسال 88 آقای موسوی دربرابر وضعیت حاکم بودند خود سابقه محکمی داشتند ومیتوانستند رقیب را ازمیدان بدر کنند اما همانگونه که دربالا گفته شد حضور ایشان درست نبود ومیبا یست کار تمام میشد . اگرچه جمع همه نامزدان مخالف بپای استحکام آقای موسوی نمیرسد شاید با تخریب وضرائب دیگر بخواهند آقای روحانی را از دوره دوم محروم کنند . نامزدان دیگر بجای تخریب بهتر است بروند در مناصب موجود کار خودرا دنبال کنند نه اینکه برنامه های دولت را برای دوره دوم ابتر سازند . ملت هوشیار نیز باید با تمام وجود درصحنه حاضر وبه تداوم دوره دوم رای دهند که البته این امرقلبا نیز با نظر رهبری منطبق است.
-

بنام خدا
آقای اردوغان رئیس جمهور ترکیه پس ازپیروزی در همه پرسی چنین گفت:
(اردوغان پس از پیروزی رای "آری" در انتخابات که قدرت‌هایش را توسعه می‌دهد، تاکید کرد، زمان آن رسیده که ترکیه احیای مجدد حکم اعدام را مدنظر قرار دهد).
این منطق حاکمان ضعیف است که بدنبال توسعه اقتدارخود وسپس نابودی مخالفان خود برمیایند. او بجای اینکه از این پیروزی به مخالفان خود امید پیشبرد کشوررا بدهد آنان را تهدید بمرگ میکند .آقای اردوغان اگر دارای منطق خردمندانه بود که با همین قدرت فعلی نیز میتوانست با مخالفان خود درجهت رفع مشکلات ترکیه کنار آید مسایل کردهارا حل کند.اما او فاقد منطق است وباید باآنان ازدرزور وارد شود.اینک که او مقتدر شده است بنام دین باب اعدام را می گشاید تا دیگر پاسخگوی مخالف نباشد وسراورابنام قانون ودین زیر آب کند .اگر تاریخ گذشته ترکیه وبلاد اسلامی نشانی از موفقیت در این امررا داشت میتواند امیدوار باشداما هیهات که چنین نیست واونیز بتاریخ گذشته خواهد پیوست.
-
بنام خداامر غیبت در باور پیروان اهلبیت امری جدی است که محصول آن انتظار است و12 قرن است که ادامه دارد اما با تاسیس جمهوری اسلامی وتثبیت ولایت فقیه در راس نظام عملا این باور دچار تضعیف شده است . قرار نبوده است که در غیبت امام حضور اورا در کوچه وبازار نشان دهیم. غیبت دارای حکمتی بزرگ است که ازجمله آن بالا رفتن عقلانیت ورشد تعقل انسان است تا حدی که آماده پذیرش حضور آن انسان متعالی شود. اما بهرحال با نظر برخی از بزرگان مساله ولایت فقیه در قانون اساسی گنجانده وبه تصویب ملت رسید .اما در عمل این اصل به گسترش صلاحیتهای ولی فقیه در اصلاح قانون اساسی انجامید وبا این وسعت مسوولیت حضور نمایندگان ایشان در تمامی منصه ها عملا مساله غیبت آن امام همام را در پرده برد و حضور امام را در صحنه های جامعه بظهور کشانیدند . نتیجه این کار اولا موجب کاهش حضور مردم در امر حکومت بود که عقلانیت لازم برای آمادگی جهت حضور آن امام را کاهش داد ودوم اینکه اساسا با این شیوه توجه مردم از تقویت اندیشه خود به تقلید وپیروی از حاکم موجود معطوف گردید. اگر بجای گسترش صلاحیت در امر ولایت حضور مردم درصحنه بیشتر میشد امروز بی قانون کمتر گریبان جامعه را میگرفت وفساد کمتر بود وقوه قضائیه کوچکتر میشد . این اشکالات از همان آغاز انقلاب ودرمسیر انتخاب اولین رئیس جمهورشروع شد که تا کنون نیز ادامه دارد واگر درهمان اول در نطفه خفه میشد دیگر شاهد انتخاباتی که عده ای با حضوروثبت نام خود مردم را به تمسخر میگیرند نمیشدیم .
مشاهده پست‌های بیشتر