جملات زیبا فلسفی

وقتی می گویید "متاسفم" به چشمان شخص مقابل نگاه کنید
1/4
سرخط خبرها
(2 هفته پیش) سطح دروازه بانی در فوتبال ایران بالا رفته/ میرزاپور: بیرانوند شایسته پیراهن تیم ملی است(2 هفته پیش) فلاحت زاده: کار سختی داریم اما .../ دربرابر استقلال دست و پا بسته نیستیم(2 هفته پیش) خبر خوش مدیرعامل استقلال قبل از دیدار با سایپا(2 هفته پیش) دیدار هاشمی با وزیر ورزش و جوانان عراق(2 هفته پیش) از دروغ‌ها و قصه‌هایی که گفتند ناراحتم/ نیکخواه‌بهرامی: دوست ندارند در ایران بازی کنم (2 هفته پیش) اردوی سوم تیم ملی کبدی برگزار می شود(2 هفته پیش) در ستایش سرخیو راموس، وارث "خوانیتو"/ آخرین ضربه را محکم تر بزن(2 هفته پیش) حداقل تغییر در ترکیب آبی پوشان؛/ ترکیب احتمالی استقلال برابر سایپا(2 هفته پیش) اوجاقی: هر سال سطح لیگ ووشو بالاتر می‌رود(2 هفته پیش) تعطیلی پنج روزه پرسپولیسی‌ها برای نوروز(2 هفته پیش) آیا کمیته انضباطی با مایلی‌کهن برخورد می‌کند؟ (2 هفته پیش) استقلال بدون مصدوم مقابل لوکوموتیو(2 هفته پیش) تیم ملی تنیس راهی تونس شد(2 هفته پیش) اعتراض سرخابی‌ها به ممنوعیت جذب بازیکن خارجی(2 هفته پیش) بازی ما و نفت جدال بهترین های لیگ است / علی‌عسگری: مشکلات داوری ما را قعرنشین کرد

نتایج زنده فوتبال
صدای بعد گل زدن فعال باشد

نام کاربری : behabadi
آقا متاهل , 70 ساله
ساکن تهران
شغل بازنشسته
تحصیلات لیسانس ,حقوق

قابلیت تشخیص شباهت روانشناسی
توسط این کاربر غیرفعال شده است
-

بنام خدا
سال جاری در شرف پایان است ودر سال آینده انتخابات ریاست جمهوری برگزار میشود. در این سال واز مجموعه دوره اول ریاست جمهوری این دولت موفقیت بزرگی کسب کرده است وآن مساله برجام است . چاه ویلی که شاید به عمد وبا ایجاد بهانه دشمنان را واداشته بود که در سازمان ملل مکررا این کشوررا محکوم کنند ووجهه این ملت را بد جلوه دهند با درایت دولت منتخب این مشکل فیصله یافت وبرخلاف کج اندیشان که مایلند این پیروزی ملت را کم اهمیت جلوه دهند بسیار موفقیت بزرگی بودکه دوست ودشمن در سراسر جهان ازآن بنیکی یاد میکنند . از دیگر موفقیتهای دولت یک رقمی کردن نرخ تورم است واز موارد دیگر ساماندهی حقوق های کلان مدیریتی بود . بهرحال در کنار این موفقیتها قطعا کاستی هائی وجودارد که باید برطرف نمود اما همه امور دردست دولت نیست . نهادهای دیگر از جمله قوه قضائیه ومقننه ودیگر نهادها باید همکاری لازم را با دولت داشته باشند والا نتیجه کار چندان راضی کننده نخواهد بود .بازداشت چهره های سیاسی ورسانه ای در مقاطع مختلف میتواند برای دولت ایران در سطح جهانی وهم داخل مشکلاتی را فراهم نماید. امید است که در دوره دوم کار این دولت بخش عمده ای از مشکلات موجود حل گردد . پیشاپیش سال نو ونوروز را بملت ایران شادباش میگویم مدیریت شبکه
-

بنام خدا
کارزارهای انتخاباتی در چه وضعی هستند؟
آنچه از درون تشکیلات اصولگرایان درز میکند حاکی از عدم انسجام در میان آنان است. با اینکه اینان حول محور ولایت فقیه حرکت میکنند بنظر میرسد که منافع مکتسبه از این محور ملاک انتخاب آنان است ولذا نتوانسته اند بوحدت برسند ومحور ولایت نیز نتوانسته عامل وحدت آنان شود.
در میان اصلاح طلبان این مشکل کمتر دیده میشود وجز اندکی نظرات دیگر عملا بر گزینه آقای روحانی متفق القولند .آنان محور کار خودرا قانون اساسی وحقوق مردم قرار داده اند وبنظر میرسد که این اندیشه جمعی ازآن اندیشه فردی موفقتر است
برخی از اصولگرایان مشخص درجامعه مانند رئیس مجلس تمایل خودرا به دسته دوم نشان داده اند.و گروه دیگری هم که بنام پایداری است سردر گمند وجبهه وابسته به احمدی نژاد هم بیشتر تمایل خودرا به اصلاح طلبان نشان داده واز اصولگرایان دوری می گزینند.
اگر چه ممکن است همه این موارد تاکتیک باشد تا بنوعی اصلاح طلبان را دور زنند اما جامعه ایران بنظر میرسد که دیگر بدنبال فرد نیست واراده جمعی وقانونمداری را بیشتر می پسندد.
-
نام خدا
چگونه با دشمن روبرو شویم یا دشمنی را برکنیم؟
اینکه با دشمن چگونه برخورد کنیم تا پیروز نشود یک فرض است واینکه چگونه عمل کنیم تا دشمنی بوجود نیاید فرض دیگر وبدیهی است که هنر انسان در دومی است که سازندگی دارد وریشه یک دشمنی رااز میان میبرد . مضافا اینکه خود ما عامل دشمنی نشویم وبعد بدنبال شیوه برخورد بگردیم. در قضیه تحریمات اگر دقت شود این ما بودیم که با پنهان کاری های خود موجب تحریک شدیم وقطعنامه ها پشت سرهم علیه ما صادر شد که البته با درایت دستگاه دیپلماسی بخیر گذشت . مثال مهم دیگری که میتوان در عصر فعلی ازآن یادکرد رابطه چین وآمریکاست . ببینید این دو دوکشور با دو ایدئو لوژیند هرگز سر ناسازگاری ندارند (کمونیسم وسرمایه داری) اما چین با اینکه اقتصاد چندم دنیا بود بدون اینکه آمریکارا تحریک کند ازدر دوستی برآمد وکم کم خودرا بالا کشید واینک بزرگترین طلبکار آمریکاست . اخیرا هم که رئیس جمهور آمریکا دست به تحریک زده است با هوشیاری وبدون تحریک متقابل مسیر ارتباط را طی میکند .این شیوه یا دشمنی را برمی چیند ویا اینکه دشمن را خلع سلاح میکند . اما شعار های غیر متعارف وبلوف های تو خالی وتحریک بیمورد هرگز در دراز مدت ثمری نمیدهد .ضمنا مگر دشمن هالوست که با موضعگیری های آنگونه ازمیدان بدر رود او آگاهی لازم ازدرون ما دارد وقتی وضعیت نابسامان مارا در اقتصاد میبیند چرا اقدام دشمنانه نکند .بهتر است بجای اینگونه برخوردها به ملت خود برسیم ووضعیت آنان را سامان دهیم که سرمایه ای ازآن بالاتر نیست ودوست ودشمن بما احترام میگذارند.
-

بنام خدا
آیا برای عزاداری نیاز به تعطیلی است؟
رسم براین است که تعطیلی در کشور برای رفع خستگی وتمدد اعصاب است همانگونه که در هفته یک یا دوروز درتمام دنیا تعطیل میکنند .این تعطیلی بخاطر ایجاد آمادگی برای کار درهفته بعد است.در طول سال میتوان برای آغاز سال جدید مدتی نیز تعطیلی برپاکرد تا برای شادی وسرور بکار رود ویا مواردی برای دانش آموزان ویا گروه های دیگر اما در کشورما تعطیلاتی وجوددارد که برای عزاداری قرار داده شده است . اولا اگر با این تعطیلات قصد تکریم بزرگان خودرا داریم نیازی به تعطیلی نیست بلکه در محیط کار میتوان در حال عزا بود وخدمت خودرا بمردم بیشتر کرد .اگر قصد ایجاد فرصت برای مردم است که بتوانند کاری برای خود انجام دهند این هم با هدف تکریم منافات دارد چه علی الاصول عموم مردم از این تعطیلات برای مسافرت استفاده میکنند واین امر با مساله عزاداری وسوگ در تنافی است . بیائیم امور مذهبی را در جامعه آزاد گذاریم تا مردم براساس فطرت خود عمل کنند وبا تعطیلی بی مورد آنهارا از هدف اصلی منحرف نکنیم. البته اینگونه مراسم برای روحانیت فرصتی است که ازآن بهره برداری میکنند اما مساجد درطول شبانه روز در اختیار انانست والبته صدا وسیما که همیشه در اختیار بوده است .ولذا اگر کشور مایل است اقتصاد مقاومتی داشته باشد بهتر است همه تعطیلات سوگوارانه را برچیندو آنهارا دولتی نکند.
-

بنام خدا
شناخت دشمن کار آسانی است اما چگونگی برخورد باآن بسیار دشوار است کما اینکه شیطان درون را همه میشناسند اما نمیدانند ویا نمیتوانند در برابر آن بایستند. مبارزه با استکبار ویا ابرقدرت آمریکا هم هنر میخواهد . روزگاری با سرو صدا وبهانه های توخالی آوارسازمان ملل را مانند ساختمان پلاسکو برسر ملت ایران فرو ریختند وکلی از خود تعریف کردند که ما با آمریکا چنین کردیم وچنان اما در گل فرو رفتیم وملت با گزینش جدید خود با هنر دیپلماسی توانست این گره کوررا باز کند. اما ازآنجا که تنگ نظران بصیرت لازم را ندارند برجام را تا توانستند خوار وکوبیدند اما چهره هنر ایرانی کم کم خودرا نمایان کرد . در قضیه اسکار فیلم ایرانی در آمریکا بگونه ای دیگر هنر در عرصه سیاست وارد شد ودیدیم که چگونه هنرمندان ایرانی با هنرشان وشیوه برخوردشان استکباررا به بازی گرفتند وبی ادبی اشان را با ادب هنرمندانه پاسخ دادند . آری مبارزه با استکبار تنها درشیوه رزمی ونظامی وتبلیغاتی خلاصه نمیشود اگر چه در صحنه های بیرونی توفیقاتی در امر نظامی بدست آورده ایم ولی هنوز دیر است که نتیجه بگیریم چرا که در این مسیرها تا کنون بارها درگل مانده ایم ودشمن تنها از این طریق میتواند مارا به چاه بیاندازد .آنجا که دشمن همیشه ناتوان میماند هنر است هنر در همه زمینه ها سیاست ودشمن ستیزی.
-
بنام خداهنوز برنامه انتخابات رسما اعلام نشده است اما بازار تجمعات برای تعیین کاندیداها داغ است .شبکه های اجتماعی از انتخاب چهره ها در میان اصولگرایان آگاهی میدهند .گاه نیز آنهارا تکذیب میکنند شاید قصد بررسی فضارا دارند .آنچه از دید بنده مطرح است اینستکه اصولگرایان فاقد یک چهره محبوب ومردمی هستند برعکس با همه محدودیتهائی که برای اصلاح طلبان ایجاد گردیده چهره های محبوب فراوان است. اما چرا اصولگرایان دچار چنین مخمصه ای شده اند؟ بنظر بنده تنها اصلی که اصولگرایان بدان دست یازیده اند رفتن پشت اقتدار رهبری است واین بزرگترین اشتباه آنان است چرا که رهبری متعلق به همه مردم ایران است نه اینکه درقبضه یک گروه قرار گیرد .بهمین خاطر آنان علاوه براینکه این نهاد همگانی را تضعیف میکنند خود نیز دچار بی هویتی میشوند . در حالیکه در سیاست کشور مهم مردمند نه قدرت حاکم . آنکه میرود قدرت است وآنکه میماند ملت است وآنان بر اصل متغیر تکیه کردند و مردم را فراموش . اصولگرای واقعی بدنبال مردم میرودتا محبوب مردم نیز قرار گیرد.دل مردم را بدست آوردن هنر است نه اینکه برقدرت تکیه کردن
مشاهده پست‌های بیشتر